Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Znaki pionowe na czas przebudowy odcinka ul. 700-lecia od kościoła do ul. św. Floriana zostały ustawione już 17 kwietnia, ale wykonawca inwestycji deklaruje rozpoczęcie prac modernizacyjnych dopiero 18 maja. fot. Karol Gapiński

O kolejne dwa tygodnie został przesunięty termin rozpoczęcia II etapu przebudowy ul. 700-lecia w Żninie. Tym razem wykonawca zasygnalizował, że dopiero 18 maja będzie dysponował na tyle dużą liczbą pracowników, by rozpoczynanie zadania zleconego przez gminę Żnin miało sens.

Pierwszy termin rozpoczęcia II etapu przebudowy ul. 700-lecia: od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Towarową był wyznaczony na 20 kwietnia. 17 kwietnia wykonawca poinformował jednak, że w związku z czynnikami obiektywnymi, związanymi z produkcją i dostawą niezbędnych materiałów oraz przemieszczaniem się pracowników w obliczu epidemii koronawirusa, rozpoczęcie prac budowlanych zostało przesunięte na dzień 4 maja.
Dzisiaj jednak (4 maja) żadne prace na pierwszym odcinku II etapu, czyli od skrzyżowania z ul. Szkolną do ul. św. Floriana nie zostały rozpoczęte. Dawid Kolasa rzecznik Urzędu Miejskiego w Żninie poinformował, że wpłynęło kolejne pismo od grudziądzkiej firmy, która ma realizować zadanie, że kończy ona w innej miejscowości wcześniejsze zlecenie. Dlatego w tym momencie wykonawca nie jest w stanie zagwarantować wystarczającej liczby pracowników, aby w ogóle był sens rozkopywania ulicy w Żninie i wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Firma Prasbet z Grudziądza teraz zapowiedziała, że rozpocznie realizację zadania w Żninie 18 maja.
Termin umowny ukończenia II etapu przebudowy ul. 700-lecia to 31 grudnia br.

Karol Gapiński, 4 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.