Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jadąc od ronda i chcąc skorzystać z parkingu przed cmentarzem teraz trzeba przekroczyć podwójną ciągłą. Firma znakująca miała taki rozmach, że tę podwójną ciągła wymalowała także między szynami toru na przejeździe kolejowym. fot. Karol Gapiński

Przez pomyłkę wykonawcy oznakowania poziomego, kierowcy, którzy przyjeżdżają na cmentarz w Żninie i chcą skorzystać z parkingu przed nekropolią, muszą łamać przepisy. Wkrótce oznakowanie ma być poprawione.

Od 18 maja jest zamknięty dla ruchu pojazdów fragment ul. 700-lecia. Transport samochodowy ze wschodu na zachód miasta i odwrotnie ma się odbywać ul. Dworcową. Andrzej Wilhelm mieszka w zachodniej części Żnina, a konkretnie na osiedlu bloków. Pewnego dnia wybrał się samochodem na cmentarz przy ul. 700-lecia. Wiedząc o tym, że jest ona zamknięta na wysokości kościoła św. Floriana, wybrał się na cmentarz przez ul. Dworcową. Przejechał przez rondo im. Leona Lichocińskiego i zdziwił się chcąc skręcić autem w lewo, na parking przy cmentarzu parafialnym. - Tam nie można wjechać na parking, nie łamiąc przepisów drogowych - mówi.
Otóż na odcinku od siedziby PZU aż do ronda na ul. 700-lecia jest wymalowana podwójna linia ciągła, co oznacza, że każdy kierowca, który jadąc od strony ronda chce skorzystać z parkingu przy cmentarzu, łamie przepisy ruchu drogowego, przekraczając tę linię. Jedyną alternatywną możliwość, by tych przepisów nie łamać, można wykorzystać jadąc z ul. Dworcowej w Towarową i następnie do ul. 700-lecia
Czy takie rozwiązanie z oznakowaniem poziomym było zamierzone, a może jest efektem omyłki? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do rzecznika Urzędu Miejskiego w Żninie Dawida Kolasy.
- Oznakowanie poziome w postaci znaku P-4 "Linia podwójna ciągła" na ul. 700-lecia (w pobliżu wjazdu na parking przy cmentarzu) zostało wykonane omyłkowo. Wykonawca odpowiedzialny za utrzymanie oznakowania drogowego na obszarze gminy Żnin poinformował Urząd Miejski w Żninie o zaistniałej pomyłce na ulicy 700-lecia i zobowiązał się, że poprawa błędnie wykonanych linii segregacyjnych nastąpi w możliwie najkrótszym terminie - odpowiedział Dawid Kolasa.
Linia podwójna ciągła zostanie zastąpiona linią pojedynczą przerywaną, co umożliwi zarówno wjazd na parking z obydwu kierunków, jak i wyjazd w kierunku ronda i centrum miasta.

Karol Gapiński, 27 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.