Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Ten destrukt w Dąbrówce Słupskiej został już usunięty fot. Remigiusz Konieczka

Na naszej stronie internetowej www.palukitv.pl trzy tygodnie temu publikowaliśmy artykuł pt. Hałda i piasek, w którym poruszaliśmy temat składowanego destruktu asfaltowego na działce w Dąbrówce Słupskiej, na której działa kopalnia piasku. Dziś kolejna odsłona tej sprawy.

Przypomnijmy. Radny Artur Michalak złożył interpelację, w której - na prośbę mieszkańców - zwrócił uwagę na składowane w Dąbrówce Słupskiej odpady służące do utwardzania dróg. Chodziło o materiały ropopochodne, których składowanie wymaga szczególnych pozwoleń i które mogą zagrażać środowisku naturalnemu. Właściciel kopalni twierdził, że hałda jest co prawda na terenie działki, ale poza ternem kopalni.
Po rozpoznaniu sytuacji burmistrz Mariusz Piotrkowski powiadomił Okręgowy Urząd Górniczy w Gdańsku i starostę nakielskiego Tadeusza Sobola, że właściciel kopalni naruszył wymagania koncesji wydanej przez starostę nakielskiego dotyczące zakazu składowania odpadów na terenie działki. Na podstawie Prawa geologicznego, jeżeli działalność narusza warunki koncesji, to organ administracji geologicznej może podjąć decyzje o wstrzymaniu działalności kopalni i nakazać usunięcia uchybień albo nakazać doprowadzenie środowiska do odpowiedniego stanu.
Skutkiem tego pisma jest to, że właściciel kopalni usunął zgromadzony na działce destrukt.

Remigiusz Konieczka, 25 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.