Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. KPP Żnin

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 28-latek, zatrzymany wczoraj przez żnińskich mundurowych. Auto, które prowadził wypadło z drogi i przewróciło się na dach.

We wtorek (5 maja) około 5.30 dyżurny żnińskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bożejewicach na drodze krajowej nr 5. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali uczestników oraz samochód osobowy leżący na dachu. W toku prowadzonych czynności ustalili, że 28-latek kierując pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie jego auto przewróciło się na dach. To jednak nie był koniec jego przewinień. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od żninianina alkohol. W związku z powyższym przeprowadzili sprawdzenie na urządzeniu kontrolno-pomiarowym, które potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem. Podczas czynności kontrolnych okazało się, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu, nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 6 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.