Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Policjanci żnińskiej drogówki zatrzymali w czwartek, 7 maja dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Barcińscy policjanci natomiast zatrzymali 64-latka, który jechał rowerem, pomimo, iż sąd mu tego zakazał.

W czwartek (7 maja) policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej jednostki policji kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się pojazdy na terenie gminy Rogowo. Około 7.30 w Wiewiórczynie zatrzymali 38-latka, który oplem corsą jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym. Kolejny kierowca, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, został zatrzymany około 17.30 w Grochowiskach Szlacheckich. W tym przypadku 18-latek oplem vectrą pędził 104 km/h, przy dopuszczalnej „pięćdziesiątce”. Mieszkaniec Mogilna oraz gminy Gąsawa, zostali ukarani mandatami karnymi. Do ich konta zostały przypisane także punkty karne. Policjanci zatrzymali im uprawnienia na trzy miesiące. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych barcińscy policjanci zatrzymali z kolei 64-latka, który jechał rowerem. Według posiadanych przez nich informacji mógł posiadać sądowy zakaz. Podczas legitymowania potwierdziło się, że Sąd Rejonowy w Szubinie orzekł wobec mieszkańca gminy zakaz poruszania się rowerami obowiązujący od grudnia 2019 roku. Dalsze czynności kontrole wykazały, że 64-latek był pijany. Sprawdzenie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 64-latek usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Za popełnione wykroczenie kierowania w stanie nietrzeźwości również odpowie przed sądem.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 8 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.