Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Policjanci z szubińskiego komisariatu w drodze na służbę zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę volkswagena. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę, 7 czerwca przed 22.00 policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Szubinie jechali jednym autem do Szubina do pracy. Będąc w rejonie Wąsosza zauważyli volkswagena polo, który wyjechał z drogi podporządkowanej i pod prąd jechał drogą krajową nr 5.
Zachowanie kierowcy powodowało zagrożenie w ruchu i mundurowi szybko zaczęli przypuszczać, że kierowca może być pijany. Udali się za pojazdem, próbując go zatrzymać. Volkswagen po kilku kilometrach częściowo zjechał na właściwy pas, jednak w dalszym ciągu miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Po następnych kilku kilometrach auto wjechało na jedną z posesji. Zaraz za nim wjechali swoim prywatnym autem policjanci. Mundurowi szybko wydostali zza kierownicy ledwie trzymającego się na nogach 41-latka, a na miejsce wezwali kolegów w mundurach.
Zatrzymany kierowca został dowieziony do komisariatu, gdzie sprawdzono jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny aż 2,5 promila alkoholu. Poza tym okazało się, że 41-latek w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec szubińskiej gminy otrzymał wezwanie do stawiennictwa w komisariacie i trzeźwiał w domu. Niebawem zostaną mu przedstawione w tej sprawie zarzuty.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowcy grożą 2 lata więzienia.

nadesłała podkom. Justyna Andrzejewska,
oficer prasowa KPP Nakło nad Notecią,
9 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.