Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Sędzia Tomasz Pietrzak odczytuje wyrok fot. Remigiusz Konieczka

We wtorek, 16 czerwca w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy sędzia Tomasz Pietrzak ogłosił wyrok w sprawie karnej przeciwko byłej głównej księgowej Pałuckiego Centrum Zdrowia Renacie G. i księgowej PCZ sp. z o.o. Elżbiecie G.

Renata G. została skazana na 7 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, a Elżbieta G. - na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo Renata G. zobowiązana została do zwrotu kwoty 7.074.256,36 zł, z tym że solidarnie ze współoskarżoną Elżbietą G. kwoty 1.302.569,15 zł.
Przypomnijmy. Głowna księgowa została oskarżona o to, że od 2006 do 2017 roku działając wspólnie i w porozumieniu z drugą oskarżoną w krótkich odstępach czasu dokonując z góry powziętego zamiaru doprowadziła Pałuckie Centrum Zdrowia do niekorzystnego rozporządzania mieniem w łącznej kwocie 7.074.256,36 zł poprzez wprowadzenie aktualnych prezesów zarządu i jednocześnie dyrektorów placówki w błąd co do adresata przelewów bankowych w ten sposób, że przelewała na swoje prywatne rachunki bankowe pieniądze w kwocie 5.771.687,21 zł oraz na rachunki bankowe Elżbiety G. - 1.302.569,15 zł pochodzących z rachunków Pałuckiego Centrum Zdrowia, a które były przeznaczone na działalność PCZ. Obie panie przyznały się do winy.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub w e-Pałukach w czwartek, 18 czerwca.

Film w zakładce Filmy.

Remigiusz Konieczka, 16 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.