Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. KPP w Nakle

Policjanci zatrzymali kierowcę, który pijany spowodował zdarzenie drogowe na krajowej „piątce”, po czym porzucił pojazd, uciekł i obserwował przebieg zdarzeń z pobliskiego lasu. Okazało się, że był pijany.

W czwartek 18 czerwca około 14.30 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 5 w Wąsoszu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca renault z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta osobowego i najechał na tył fiata seicento.

Wstępnie zdarzenie kwalifikowane było jako wypadek drogowy, ponieważ 13-letnia dziewczynka, która była pasażerką fiata z obrażeniami ciała została dowieziona do szpitala w Bydgoszczy. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że obrażenia te nie zagrażają życiu dziecka i sprawa będzie rozpatrywana jako kolizja.

- Wszystko prawdopodobnie zakończyłoby się ukaraniem sprawcy kolizji mandatem, gdyby nie fakt, że kierowca „renault” uciekł z miejsca zaraz po tym jak najechał na „fiata”. 43-letni obywatel Białorusi został zatrzymany dopiero po poszukiwaniach jakie prowadzili szubińscy i kcyńscy policjanci, a znaleźli go w pobliskim lesie, skąd spokojnie obserwował to co dzieje się na miejscu zdarzenia – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. - Kierowca „renault” był pod widocznym działaniem alkoholu, dlatego też został zatrzymany.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Białorusin trzeźwiał w policyjnym areszcie. W piątek 19 czerwca policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty. 43-latek musi liczyć się z konsekwencjami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Jego zachowanie oceni sąd.

(rk), 19 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.