Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Remigiusz Konieczka

26 czerwca przed 9.00 w Żernikach doszło do zdarzenia drogowego, w którym wziął udział ciężarowy samochód z naczepą.

Jak poinformował nas o 10.30 uczestniczący w akcji ratunkowej kpt. Mirosław Wrzesiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, naczepa, która ma trzy poziomy, wbiła się w skarpę rowu. Przewożone było na niej 180 sztuk trzody chlewnej. Część zwierząt prawdopodobnie jest przygniecionych. Nie wiadomo jeszcze, czy i ile z nich zginęło wskutek tego wypadku.

Strażacy podnoszą teraz naczepę na koła. Na czas akcji ratunkowej został wyznaczony objazd przez Tonowo.

AKTUALIZACJA

Po zakończonej akcji kpt. Mirosław Wrzesiński poinformował, że ze 180 świń połowa sztuk zginęła w wyniku wypadku lub zostały dobite, by ulżyć ich cierpieniom. Na miejscu działała Państwowa Inspekcja Weterynaryjna, której pracownicy zajęli się cierpiącymi zwierzętami. Straty wyniosły około pół miliona złotych. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości samochodu do rodzaju transportu, który był przewożony. Ze względu na tę nadmierną prędkość na łuku drogi nastąpiło przesunięcie ładunku i naczepa się przewróciła.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub w e-Pałukach w czwartek, 2 lipca.

Karol Gapiński, 26 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.