Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Złamane drzewo w Józefince zostało ściagnìęte z drogi fot. Karol Gapiński

W wyniku obfitych deszczów i silnego wiatru podczas burzy strażacy na terenie powiatu żnińskiego w ciągu około 2 godzin uczestniczyli w 18 interwencjach. Przeważnie na terenie gminy Barcin i gminy Łabiszyn.

Dzisiejszego popołudnia aż do godzin nocnych prognozowane są w regionie Pałuk silne burze z obfitymi opadami deszczu. Możliwy jest grad a opadom i wyładowaniom atmosferycznym może towarzyszyć silny wiatr.

Przewrócony znak D1 przy dojeździe do skrzyżowania drogi powiatowej Lubostroń - Pturek z drogą do Józefinki fot. Karol Gapiński

 

Nad regionem burza przetoczyła się około 17.00. Najbardziej intensywne opady i silny wiatr wystąpiły w gminie Barcin i Łabiszyn. Ulewa trwała około pół godziny. Dyżurny w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie natychmiast zaczął odbierać zgłoszenia o miejscowych zagrożeniach spowodowanych przez burzę. Jak przekazał nam kpt. Mirosław Wrzesiński, oficer prasowy w KPSP w Żninie, działania okolicznych jednostek OSP i JRG w Żninie w terenie wciąż trwają. Do tej pory było 18 zgłoszeń do straży pożarnej. Głównie dotyczyły konieczności usunięcia złamanych drzew lub nadłamanych konarów, zwłaszcza na drogach. W takich przypadkach strażacy działali lub działają nadal w Barcinie, Mamliczu, Piechcinie, Dąbrówce Barcińskiej, Kniei, Julianowie, Józefince (wszystko w gminie Barcin), w Łabiszynie, Lubostroniu i Kąpiu (gm. Łabiszyn).

Ponadto strażacy podjęli działania przy wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w Zrazimiu (gm. Janowiec Wielkopolski) oraz w dwóch przypadkach w Wójcinie (gm. Żnin). Wodę wypompowywali druhowie również z marketu Tesco w Barcinie.

Przez drogę wojewódzką przy wyjeździe z terenu zbudowanego w Kniei w kierunku Żnina przelała się woda z piaskiem z wyżej położonych pól fot. Karol Gapiński

 

W wielu miejscach niebezpiecznie jest na drogach w związku z przelewaniem się błota z wyżej położonych pól przez jezdnię. Taka sytuacja, niemal jak zawsze podczas większych opadów deszczu miała miejsce między Knieją a Pturkiem na drodze wojewódzkiej w kierunku Żnina.

Karol Gapiński, 26 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.