Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

12 czerwca w wieku 68 lat zmarł Ignacy Goc, lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych, którego prawie całe życie zawodowe było związane z pracą w Szpitalu Powiatowym w Żninie. Pracował tam od 1977 r., wcześniej ukończywszy Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie.

Ignacy Goc był wiele lat ordynatorem oddziału wewnętrznego w Żninie, kierował specjalizacjami młodszych kolegów. Był też wicedyrektorem i przez moment dyrektorem szpitala. Ponad 17 lat temu miał niemały wkład w przekonanie środowiska pracowników tej lecznicy, że przekształcenie szpitala w spółkę powiatu może być jedynym sposobem na uratowanie tego zakładu usług medycznych. I tak rzeczywiście się stało.
Już w tamtych czasach Ignacy Goc miał problemy z własnym zdrowiem. Przeszedł przez dwie dekady życia 5 kolejnych zawałów serca. Swoje przemyślenia, uczucia związane ze świadomością nieustannego ocierania się o śmierć, wyrażał pisząc wiersze i malując obrazy. O tych jego pasjach wiedzieli tylko najbliżsi - rodzina i przyjaciele. W pamięci swoich pacjentów pozostał i pozostanie przede wszystkim jako dobry człowiek, troskliwy i skuteczny lekarz.
Ostatnie pożegnanie Ignacego Goca odbędzie się w piątek 19 czerwca na cmentarzu parafialnym w Żninie. Początek uroczystości pogrzebowych w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego o 11.00. Szersze wspomnienie byłego ordynatora i dyrektora szpitala przedstawimy w przyszłotygodniowym wydaniu papierowych Pałuk oraz e-Pałukach, które ukaże się 28 czerwca.

Karol Gapiński, 17 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.