Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

19 czerwca zmarł Ryszard Szczęsny. Miał 80 lat. Przygodą jego życia było leśnictwo.

Ryszard Szczęsny pozostanie w pamięci Pałuczan jako leśniczy z krwi i kości. W 1954 roku w wieku 14 lat zaczął uczęszczać do Technikum Leśnego w Goraju, natomiast po zakończeniu nauki odbył staż w Nadleśnictwie Szubin. Od tego momentu las towarzyszył mu przez kolejnych kilkadziesiąt lat życia. Był podleśniczym w Ostromecku, Szubinie, a następnie od 1963 roku pracownikiem Nadleśnictwa Gołąbki. Przez 42 lata, aż do przejścia na zasłużoną emeryturę, miał pod swoimi skrzydłami Leśnictwo Oćwieka.

Przez wiele lat działał również w samorządzie gminnym. Od 1990 do 2014 roku był radnym Rady Gminy w Gąsawie, należał też do Gminnej Rady Seniorów w latach 2015-2019.

Został odznaczony "Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski" oraz tytyłem "Zasłużony dla Gminy Gąsawa".

Jak poinformował syn zmarłego, Wojciech Szczęsny - Msza żałobna zostanie odprawiona 23 czerwca o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Gąsawie.

(jw) 19 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.