Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Polityka

Wtorkowa sesja Rady Gminy w Rogowie, oprócz podjęcia istotnych uchwał dotyczących, m.in. zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, stała się okazją do podziękowań osobom, które w walce z koronawirusem stoją na pierwszej linni frontu. Wyrazy uznania skierował w ich stornę wójt, Tomasz Michalczak.

Dotąd do gminy Łabiszyn nie wpłynęło o wiele więcej wniosków o umorzenia podatków niż w roku ubiegłym, natomiast składają je firmy, które do tej pory o umorzenie się nie ubiegały. Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek podkreśla, że do tej chwili wiele podatków zostało już uregulowanych.

Porównując marzec rok do roku, to w bieżącym był tylko jeden wniosek o umorzenie podatku, a w zeszłym - 4. Jednak stan epidemii i zamrożenie gospodarki nastąpiło dopiero w połowie marca. Dlatego bardziej miarodajne mogą być dane z kwietnia, zwłaszcza że dopiero po kilku tygodniach podatnicy zaczęli bardziej odczuwać skutki finansowe i gospodarcze pandemii koronawirusa.

Uczniowie obecnej klasy VI w Szkole Podstawowej w Januszkowie będą mogli od 1 września br. kontynuować edukację w swojej macierzystej placówce.

W czwartek 23 kwietnia odbyła się pierwszy raz, od wprowadzenia stanu epidemii, sesja rady Miejskiej w Kcyni. Sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Burmistrz Szubina opublikował dostępne aktualnie formy pomocy dla przedsiębiorców. Dwa tygodnie temu interpelację złożyła w tej samej sprawie radna Katarzyna Twardowska. Interpelacja nie została uznana za interpelację, bo nie zawierała słowa interpelacja. Nie została opublikowana na BIP, a mieszkańcy dowiedzieli się o niej po tym, jak radna się o nią upomniała. Burmistrz zapewnia, że brak publikacji nie miał związku z zaproponowanymi ulgami dla przedsiębiorców.

W Janowcu Wielkopolskim pracę w obwodowych komisjach wyborczych zadeklarowały dwie osoby indywidualne, PiS liczy na komplet, PSL robi rozeznanie w terenie, a SLD odstąpiło od uczestnictwa w komisjach. Burmistrz wybory nazywa szaleństwem w świetle panującej epidemii, a urzędnik wyborczy i koordynator gminny nie widzą na chwilę obecną możliwości ich przeprowadzania ze względów technicznych. O sytuacji w innych gminach piszemy w dzisiejszym papierowym wydaniu Pałuk.

Ośmioro radnych wzięło udział w sesji Rady Miejskiej w Łabiszynie 31 marca. Było to niezbędne kworum. Wszyscy radni nałożyli rękawiczki. Na maseczkę zdecydował się jedynie radny Eugeniusz Rzymyszkiewicz.

Sesja Rady Gminy w Gąsawie odbyła się zgodnie z planem 26 marca. Radni spotkali się, aby podjąć niezbędne uchwały, ale zachowali środki ostrożności.

- Koronawirus SARS-COV-2 wywołujący chorobę COVID-19 to dla nas zupełnie nowe wyzwanie - informuje burmistrz Barcina Michał Pęziak i zachęca do elektronicznego kontaktu z Urzędem.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.