Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na przestrzeni trzech dekad III RP utarło się, że gmina Szubin stanowi zaplecze lewicy, która może liczyć na tym terenie na głosy. Z wyborów na wybory się to coraz bardziej zmienia. W tych ostatnich, prezydenckich zdecydowanie wygrał Andrzej Duda. Frekwencja wyniosła tu 59,40%.

Robert Biedroń, kandydat lewicy, uzyskał w gminie Szubin niecałe 2% głosów. Przechodząc do szczegółów, to na Roberta Biedronia oddało głosów 213 wyborców, co dało mu 1,93% poparcia. Nieco więcej głosów dostał Władysław Kosiniak-Kamysz, bo 269, a to skutkowało 2,44% poparciem. Krzysztof Bosak, to 5,85% poparcia, a na ten wynik składa się 646 głosów jakie otrzymał.
I teraz przechodzimy na podium. Na najniższym jego stopniu stanął Szymon Hołownia z 2.088 głosami i 18,91% poparciem. Drugi – Rafał Trzaskowski uzyskał 3.552 głosy, co przełożyło się na 32,17% wynik. Tu trzeba dodać, że w gminie Szubin różnica między drugim Rafałem Trzaskowskim, a pierwszym Andrzejem Dudą nie jest tak wysoka jak w innych gminach, choć wyraźna. Na urzędującego prezydenta oddało głos 4.201 mieszkańców gminy Szubin. Te głosy dały Andrzejowi Dudzie 38,05% udziału w powyborczym torcie.
Pozostali kandydaci, czyli Stanisław Żółtek, Mirosław Piotrowski, Marek Jakubiak, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski otrzymali łącznie 72 głosy.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki oraz w e-Pałukach w czwartek, 2 lipca.

Remigiusz Konieczka, 29 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.