Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Przed wyborami wójt gminy Rogowo Tomasz Michalczak zaapelował do mieszkańców o jak najwyższą frekwencję, bo gmina chciała zawalczyć o nagrodę w postaci samochodu strażackiego dla OSP. W konkursie MSWiA mogły wziąć udział gminy do 20.000 mieszkańców, ale już wiadomo, że w województwie kujawsko-pomorskim wynik jest dobry, ale nie najlepszy. Gmina Rogowo może poszczycić się najwyższą frekwencją w powiecie żnińskim. Do urn poszło 62,03% mieszkańców.

Jeśli zaś idzie o wyniki poszczególnych kandydatów, to tutaj zdecydowanym zwycięzcą okazuje się Andrzej Duda. Głosowało na niego 1.623 uprawnionych, co dało rezulta 49,27%. Drugi, Rafał Trzaskowski, otrzymał 24,89% poparcia. Oddało na niego głos 820 wyborców. Podobnie jak w innych gminach, również w Rogowie trzeci wynik należy do Szymona Hołowni. Jego rezultat, to 454 głosy i 13,78% poparcia.
Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak – 178 głosów i 5,4%, Władysław Kosiniak-Kamysz – 145 głosów i 4,4%, Robert Biedroń – 55 głosów i 1,67%.
Pozostali kandydaci (Stanisław Żółtek, Mirosław Piotrowski, Marek Jakubiak, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski) dostali w sumie 19 głosów. Ciekawostka - na Pawła Tanajno w całej gminie Rogowo zagłosował jeden wyborca, co dało 0,03%.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki oraz w e-Pałukach w czwartek, 2 lipca.

Remigiusz Konieczka, 29 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.