Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Remigiusz Konieczka

Zarząd UKB Szubin na zebraniu sprawozdawczym otrzymał absolutorium za 2019 rok. Sprawozdanie z działalności złożył prezes klubu Kazimierz Krzywdziński, który przedstawił najważniejsze osiągnięcia młodych lekkoatletów w 2019 roku.

Na dzień 31 grudnia 2019 r. UKB Szubin liczył 55 zawodników, z którymi prowadziło zajęcia treningowe 3 trenerów za wynagrodzenie i 2 trenerów w ramach wolontariatu. Treningi w okresie zimowym odbywały się dwa razy na hali sportowej i raz na wolnym powietrzu. Latem natomiast dwa razy na bieżni i skoczni na stadionie i raz w terenie zalesionym. Wyróżniający się zawodnicy brali udział w obozach sportowych. W styczniu w Zakopanem, a w lipcu w Sierakowie. W sierpniu trójka zawodników w obozach kadry wojewódzkiej młodzieży w Wąsoszu, a czwórka w obozie sportowym w ramach projektu „Lekkoatletyka dla każdego” w Sierakowie.
W 2019 r. UKB, oprócz prowadzenia zajęć treningowych przeprowadził 10 czwartków lekkoatletycznych. Zawodnicy uczestniczyli również w ogólnopolskim finale halowym w Spale, finale Czwartków LA w Łodzi, w Biegu Niepodległości czy Igrzyskach Krajny i Pałuk. Zawodnicy szubińskiego klubu brali tez udział w zawodach rangi mistrzowskiej: Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Międzywojewódzkie, Mistrzostwa Województwa i in. Łącznie w 30 imprezach aż 402 razy lekkoatleci na linii startu stawali 402 razy.
Zawodnicy UKB zdobyli następujące medale: brąz w finale Czwartków LA w biegu na 100 m (Natalia Staśkiewicz), 13 medali na Mistrzostwach Województwa (3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych). W różnych zawodach rangi krajowej sportowcy UKB zdobyli łącznie 21 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali.
Indywidualnie najwięcej medali łącznie zdobyła Oliwia Jechna. Ma na swoim koncie 10 krążków ( 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe). Kolejnym wyróżniającym się zawodnikiem był Dominik Krzywdziński, który zdobył 6 medali (4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) - to w kategorii wiekowej do 19 lat w biegach na 5.000 m i 10.000 m, a w grudniu jeszcze dołożył brąz w półmaratonie.
W prowadzonym przez ministerstwo sportu współzawodnictwie sportowym Uczniowski Klub Biegacza zdobył 5 punktów.
W poprzednim roku Polski Związek Lekkiej Atletyki, pod nadzorem klubu, prowadził dodatkowe zajęcia „Lekkoatletyka dla każdego”. Zajęcia prowadziły: Elżbieta Czarnecka - dla klas I-III i Sandra Pawlak dla klas IV-VI.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Remigiusz Konieczka, 20 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.