Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Waldemar Wudniak (z prawej) otrzymał insygnia od honorowego prezesa Czesława Michalskiego fot. Bartosz Woźniak

Na otwartej strzelnicy w Piechcinie 20 czerwca członkowie miejscowego bractwa walczyli o tytuł Króla Kurkowego Zielonoświątkowego. O zwycięstwie decydowała dogrywka.

W opóźnionych z powodu pandemii koronawirusa zawodach mogli wziąć udział członkowie Piechcińskiego Bractwa Kurkowego. Strzelanie odbywało się z karabinu czarnoprochowego (kal. 44 lub 45) z otwartymi przyrządami celowniczymi. Rywalizowało 16 osób, w tym 2 kobiety. Każda z nich miała do dyspozycji 3 strzały z odległości 50 m do pierścieniowej tarczy, z których liczył się najlepszy.

Walka o prestiżowy tytuł była bardzo wyrównana. Wielu strzelców oddało bardzo dobre strzały, a dwóch z nich było najbliżej środka w identycznej odległości. W takiej sytuacji regulamin przewidywał dogrywkę po jednym dodatkowym strzale. Stanęli do niej Waldemar Wudniak i Mariusz Węclewski. Celniejszym okiem wykazał się ten pierwszy i to jemu przypadł zaszczytny tytuł Króla Kurkowego 2020 roku.

W budynku strzelnicy odbyła się uroczysta ceremonia przekazania królewskiego łańcucha, czego dokonał honorowy prezes bractwa Czesław Michalski. Wręczono tez odznaki Królowi Kurkowemu i dwóm Rycerzom, którym zostali Mariusz Węclewski i Piotr Frątczak.

Społeczność bractwa zakończyła dzień integracyjnym spotkaniem przy kawie, cieście i grillu.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Bartosz Woźniak, 22 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.