Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uroczystości

Szkółka kitesurfingu, bary, restauracje i ponad połowa z docelowo planowanych 650 łóżek hotelowych będą do dyspozycji gości od 1 czerwca. Na przełomie czerwca i lipca powinna też ruszyć produkcja piwa w wybudowanym browarze.

W związku ze stanem epidemii i zamkniętymi szkołami, zdecydowana większość zaplanowanych nabożeństw pierwszokomunijnych nie odbędzie się. Gros z tych odwołanych zostało przesunięte na wrzesień, ale to i tak są wstępne ustalenia, bo rodzice i kapłani nie wiedzą czy stan epidemii się przedłuży, czy nie. Poniżej informacje z gminy Szubin, informacje o komuniach w innych gminach zamieszczamy w papierowym wydaniu Pałuk.

Jak nas poinformował kpt. Bartosz Walkowiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle, 4 maja o 10.30 w sali konferencyjnej komendy została zorganizowana uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Na razie odwołano dwa koncerty w ŻDK, ogólnopolskie mistrzostwa strażaków w piłkę nożną, prawdopodobnie nie odbędą się Biegi Hopfera i wiele wskazuje na to, że nie odbędą się w pierwotnym terminie Biegi Żnińskie. Jeśli chodzi o inne planowane wydarzenia kulturalne w Żninie - one też nie są pewne.

Ci, którzy zdecydowali się świętować Dzień Kobiet w Lubostroniu, mogli liczyć na solidną porcję przyjemnej muzycznej rozrywki. Nie zabrakło także lampki szampana.

Panie z sołectwa Kania, czyli z Kani, Gulczewa i Augustowa, świętowały Dzień Kobiet w świetlicy wiejskiej.

Kobiety z gminy Gąsawa swoje święto obchodziły już 6 marca. Tego dnia spotkały się one w restauracji „Roma”.

W piątkowy wieczór 6 marca hala przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie, która na co dzień służy przede wszystkim uprawianiu sportu, tym razem stała się areną muzyczną. Choć i ruchu nie zabrakło.

Tradycją stały się już wieczornice poświęcone żołnierzom niezłomnym w ZSN w Janowcu. Również w tym roku - na cześć walczących o wolną Polskę - odbył się koncert, który wyreżyserował Krzysztof Napierała.

W niedzielę 1 marca w kościele pw. św. Wita w Słupach została odprawiona uroczysta msza święta z okazji jubileuszu 40-lecia kapłaństwa ks. kan. Leszka Krolla, proboszcza tamtejszej parafii.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.