Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kiedyś tu była zwrotnica kolejowa, a teraz jest miejsce na ognisko i leżaki. Nie przez przypadek właśnie tutaj, bo w obiekcie za tym placem jest Stacja Filtracja, czyli browar w Cukrowni Żnin. fot. Karol Gapiński

W wyniku zamrożenia gospodarki z powodu zagrożenia epidemicznego w marcu br. nie doszło do planowanego otwarcia kompleksu Cukrownia Żnin. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i od 1 czerwca hotel już działa, choć cała inwestycja wciąż jeszcze jest realizowana. 10 czerwca odbyła się prezentacja tego, co zrobiono i jakie są dalsze plany.

Od 1 czerwca działa kompleks hotelowo-rekreacyjny z funkcjami konferencyjnymi Cukrownia Żnin, który należy do Grupy Arche. 10 czerwca odbyła się prezentacja kompleksu, który co prawda działa, ale de facto wciąż jest jeszcze budowany. Nie mniej jednak można tam już nocować, stołować się w kilku restauracjach, relaksować na plaży i oddawać się sportom wodnym na tafli Dużego Jeziora Żnińskiego. Jest też pierwsza w Żninie kręgielnia i kino Melasa. Zresztą tego typu nazwy, nawiązujące do funkcji produkcyjnych w dawnej fabryce cukru, zostały też nadane innym atrakcjom: np. stworzony tutaj browar nazwany został Stacja Filtracja. Piwa tutaj wyprodukowanego będzie można się napić w lipcu.
Prezentacja była przewidziana dla inwestorów, którzy przybyli na to wydarzenie oraz dla dziennikarzy. Jeśli chodzi o tych pierwszych, to przypomnijmy, że udziały w przedsięwzięciu Cukrownia Żnin można nabyć inwestując w zakup pokoju hotelowego i nabywając udział w części wspólnej.
Ponieważ na prezentacji pojawili się wspomniani inwestorzy, czyli osoby spoza Pałuk, dyrektor promocji gminy Żnin Paweł Sikora przedstawił przy okazji różne walory turystyczne Pałuk. Starosta żniński Zbigniew Jaszczuk opowiadał o czasach świetności cukrowni, a burmistrz Robert Luchowski streścił historię pojawienia się Władysława Grochowskiego prezesa Grupy Arche w Żninie.
Projektanci kompleksu oraz jego dyrektor Damian Czajkowski opowiadali o tym, jak powstawała koncepcja stworzenia hotelu, zakładająca zachowanie zabytkowego, industrialnego charakteru obiektów. Przedstawiona została oferta inwestycyjna, oferta dla gości kompleksu, a uczestnicy prezentacji wszystko mogli obejrzeć z bliska, spacerując po obiektach i mając za przewodnika m.in. dyrektora Cukrowni Żnin.
Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 10 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.