Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

To pierwsza od wielu tygodni możliwość bezpośredniego spotkania tych, których czekają egzaminy, z nauczycielami prowadzącymi. Konsultacje odbywają się co prawda w rygorze sanitarnym, ale dają możliwość wymiany myśli, spostrzeżeń i zadawania pytań, które potrafią zrodzić się tylko podczas burzy mózgów, a nie w trakcie indywidualnej pracy przez internet, która w ostatnich 3 miesiącach była dla nich codziennością.

W papierowym wydaniu Pałuk oraz e-Pałukach z 28 maja piszemy o tym, jak szkoły podstawowe oraz średnie w Żninie przygotowują się do przeprowadzenia egzaminów odpowiednio: ósmoklasisty i maturalnych. Te czekają uczniów w tym roku wiele tygodni później, niż to wynikało z kalendarza szkolnego. Powodem jest oczywiście zagrożenie epidemiczne.
Uczniowie od prawie 3 miesięcy nie uczestniczyli w normalnych zajęciach edukacyjnych w szkołach. Jedynie prowadzone było nauczanie zdalne. Uczniowie nie wrócą także w czerwcu do szkół, poza małymi wyjątkami. Mianowicie od tego tygodnia w niektórych placówkach szkolnych są prowadzone konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów przygotowujących się do egzaminów, które czekają ich właśnie w czerwcu.
Najpierw do tych egzaminów przystąpią absolwenci szkół średnich. Matury zaczną się bowiem 8 czerwca. Natomiast od 16 do 18 czerwca przeprowadzone zostaną egzaminy dla uczniów klas ósmych. Ci spośród nich, którzy nie korzystają teraz z możliwości bezpośrednich konsultacji z nauczycielami w szkole, korzystają z ich wsparcia tak, jak w ostatnich tygodniach, czyli poprzez konsultacje zdalne.

Film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 28 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.