Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zdrowie

Osób w kwarantannie jest teraz w powiecie żnińskim znacznie mniej niż 2 miesiące temu, gdy zamknięto granice, a powracający do kraju mieli obowiązek przechodzenia tej kwarantanny. W kolejnych tygodniach np. w związku z sytuacją w DPS w Podobowicach, czy też kolejnymi powrotami na weekend majowy, liczba objętych kwarantanną też rosła, by później spadać. Teraz obserwujemy tendencję spadkową, a objęci kwarantanną mogą pod koniec okresu izolacji poddać się bezpłatnemu badaniu na obecność koronawirusa.

Jesteśmy z wami. Dziękujemy!!! Pracownikom Służby Zdrowia, Sprzedawcom. Kierowcom, Policjantom, Darczyńcom, Strażakom, Pracownikom Opieki Społecznej i Wszystkim, którzy pomagają ludziom w tym trudnym czasie - baner o takiej treści zawisł w Janowcu przy rynku w miejscu, gdzie do tej pory wywieszane były banery informujące o imprezach kulturalnych czy sportowych w mieście.

Zgodnie z zapowiedzią powiat żniński zleca profilaktyczne testy na obecność koronawirusa, którymi objęci są wszyscy zatrudnieni w Domach Pomocy Społecznej. Zresztą w całym powiecie żnińskim od 19 kwietnia nie było kolejnych przypadków zakażeń.

W ostatnich tygodniach gmina Barcin informowała o tym, ile osób na terenie gminy przebywa na kwarantnnie. Dane te przekazywał sanepid. Okazało się, że teraz dysponuje nimi starosta, ale to sanepid przekazuje je dalej jedynie na wniosek MGOPS. Jednocześnie starosta żniński Zbigniew Jaszczuk zaznacza, że warto mówić o tym, że obecnie niespełna 120 osób przebywa na kwarantannie, podczas kiedy w szczycie tych osób było 600, a z 21 osób zakażonych w powiecie, połowa wyzdrowiała.

Gmina Barcin dostarczyła swoim mieszkańcom maseczki jednorazowe i rękawiczki. Produkty te trafiły do mieszkańców gminy w dwóch transzach, gdyż, jak przyznał burmistrz Barcina Michał Pęziak, początkowo był problem z pozyskaniem tych produktów.

Społeczność Pałuk nie ustaje we wspieraniu szpitala w Żninie, ale nie tylko w czasie pandemii koronawirusa.

W piątek, 17 kwietnia było łącznie 19 przypadków zakażenia koronawirusem. W poniedziałek, 20 kwietnia rano jest tych przypadków 21.

Do żnińskiego szpitala jako dysponenta trafiła przesyłka od fundacji kierowanej przez Jurka Owsiaka. Trafi ona do zespołów ratownictwa medycznego, które działają na terenie całego powiatu.

Obecnie w powiecie żnińskim 19 osób jest zakażonych koronawirusem. W piątek, 17 kwietnia poinformowano o 6 nowych przypadkach.

Od dziś (16 marca) interesanci nie załatwią żadnej sprawy w biurach Urzędu Miejskiego w Barcinie. Przy wejściu głównym została wyznaczona strefa bezpieczeństwa, gdzie mieszkańcy, którzy muszą, będą mogli załatwić swoje sprawy.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.