Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Do żnińskiego szpitala jako dysponenta trafiła przesyłka od fundacji kierowanej przez Jurka Owsiaka. Trafi ona do zespołów ratownictwa medycznego, które działają na terenie całego powiatu.

W piątek (17 kwietnia) dyrektora Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Romana Pawłowskiego spotkała niespodzianka. Otóż przed południem dotarła do kierowanej przez niego placówki przesyłka. Była ona zaskoczeniem, ponieważ dyrektor nie składał żadnego wniosku do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie miał informacji, że taka przesyłka ma przyjść.
Co prawda były w niej trzy kartony dla trzech różnych adresatów, ale dysponentem jest Pałuckie Centrum Zdrowia. W kartonach znajduje się po 25 przyłbic ochronnych na twarz, które są bardzo potrzebnym sprzętem w dobie walki z koronawirusem, zwłaszcza dla ratowników medycznych.
I to właśnie trzy zespoły ratownictwa medycznego w naszym powiecie, a więc te, które stacjonują w Żninie, Barcinie i Rogowie są adresatami tego sprzętu. W piątek przyłbice trafiły do magazynu PCZ i stąd będą trafiały od poniedziałku na wyposażenie wszystkich trzech zespołów. W kartonach są też znaczki na przyłbice, dzięki którym będzie wiadomo, że ten sprzęt ochrony osobistej ratownicy mają dzięki wsparciu wszystkich darczyńców, którzy przekazują pieniądze dla WOŚP.
Fundacja WOŚP nabyła tak przyłbice, jak i środki dezynfekujące oraz 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, które dystrybuuje między placówki opieki zdrowotnej i stacje pogotowia ratunkowego w całym kraju. Roman Pawłowski powiedział, że maseczek w przesyłce nie było. Jednak w wykazie placówek, do których mają one trafić (znajduje się on na stronie WOŚP) wynika, że szpital w Żninie będzie również adresatem tej pomocy.
Dyrektor Roman Pawłowski podkreślił, że kierowana przez niego placówka ostatnio otrzymała również duże ilości maseczek ochronnych z magazynów centralnych państwa. - Wsparło nas też wielu darczyńców, więc póki co nie cierpimy na deficyt sprzętu ochronnego - mówi Roman Pawłowski
Co prawda w piątek (17 kwietnia) przed południem w powiecie żnińskim potwierdzono 6 nowych zakażeń koronawirusem, ale żaden z tych chorych nie przebywa, ani nie przebywał w PCZ. Sytuacja w szpitalu kierowanym przez Romana Pawłowskiego jest więc obecnie stabilna.

Karol Gapiński, 17 IV 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.