Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rękawiczki to aktualnie niezbędne akcesorium podczas funkcjonowania w przestrzeni publicznej fot. Magdalena Kruszka

Gmina Barcin dostarczyła swoim mieszkańcom maseczki jednorazowe i rękawiczki. Produkty te trafiły do mieszkańców gminy w dwóch transzach, gdyż, jak przyznał burmistrz Barcina Michał Pęziak, początkowo był problem z pozyskaniem tych produktów.

W gminie Barcin w dwóch etapach zostały rozdysponowane 24.440 pary rękawic i 57.864 maseczki. Na ten cel gmina Barcin zadysponowała 219.629,23 zł. Zanim jednak maseczki i rękawiczki trafiły do mieszkańców, gminę wsparła firma Lafarge, która przekazała te produkty dla gminy w czasie, kiedy nie były one dostępne na rynku. Dzięki temu, można było wyposażyć w nie urzędników i pracowników jednostek organizacyjnych. Potem nastąpiła dystrybucja maseczek i rękawiczek do wszystkich mieszkańców gminy. Na wioskach dystrybucją zajmowali się sołtysi, którzy każdemu dostarczyli pakiet służący do ochrony przed koronawirusem.

 

 

Magdalena Kruszka, 29 IV 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.