Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W tym roku uroczysta inauguracja sezonu plażowego się nie odbędzie. Również ratownicy zjawią się później, o ile nie ulegnie zmianie sytuacje epidemiczna związana z koronawirusem. fot. Remigiusz Konieczka

Gmina Szubin poinformowała, że otwarcie sezonu kąpielowego na kąpielisku w Wąsoszu zostaje zawieszone z uwagi na odstąpienie od podjęcia działań ratowniczych przez WOPR. Jak nam wyjaśnił Paweł Bołka, prezes Pałuckiego WOPR, działania nie będą podjęte w związku z panującą sytuacją epidemiczną.

- Ze względu na rosnąca liczbę zachorowań zdecydowaliśmy się wstrzymać z objęciem kąpieliska w Wąsoszu nadzorem do 1 lipca - mówi Paweł Bołka. - Nie chcemy otwierać kąpieliska tylko po to, żeby je po tygodniu zamykać. Zobaczymy jaka będzie sytuacja po 1 lipca.

Nasz rozmówca dodał, że Pałucki WOPR i gmina Szubin są po rozmowach i warunki nadzoru nad kąpieliskiem są uzgodnione. W związku z zagrożeniem koronawirusem, gmina ma wziąć na siebie dezynfekcję urządzeń na plaży, wyłączenie ławek i zjeżdżalni z użytkowania i odpowiednie zagęszczenie osób na plaży. Jedna osoba ma mieć do dyspozycji jeden metr kwadratowy.

- Jeszcze w tym tygodniu spotykamy się z burmistrzem Szubina, by uzgodnić co robimy po 1 lipca - dodaje Paweł Bołka.

Na razie kąpielisko w Wąsoszu pozostanie niestrzeżone do odwołania, zaś kąpiel podejmowana będzie na własną odpowiedzialność.

Remigiusz Konieczka, 24 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.