Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Burmistrz Michał Pęziak zachęca do ograniczenia wizyt w urzędzie fot. Magdalena Kruszka

- Koronawirus SARS-COV-2 wywołujący chorobę COVID-19 to dla nas zupełnie nowe wyzwanie - informuje burmistrz Barcina Michał Pęziak i zachęca do elektronicznego kontaktu z Urzędem.

- W związku z kolejnymi zarażeniami koronawirusem w Polsce, a także w trosce o Państwa zdrowie, bardzo proszę o zachowanie szczególnych środków ostrożności - apeluje burmistrz Michał Pęziak.
Gminne jednostki wprowadziły już szczególne procedury bezpieczeństwa. Specjalne zasady obowiązywać będę także w Urzędzie Miejskim w Barcinie. Burmistrz prosi o stosowanie się do wszystkich ogólnych zaleceń własnych i zewnętrznych oraz monitorowanie stron internetowych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Urzędu Miejskiego w Barcinie oraz gminnego profilu FB.
- Liczę na wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową i samorządową - podaje burmistrz Barcina. - To jest ten moment, w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni - myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie, pomagajmy innym. Szczególną uwagę proszę zwrócić na swoich sąsiadów - seniorów, nie tylko tych samotnych. Nie możemy lekceważyć zagrożenia, ale proszę też nie wpadać w panikę. Proszę przekazywać sobie tylko sprawdzone i potwierdzone informacje. Jednocześnie bardzo proszę pamiętajmy również o częstym myciu rąk i unikaniu dużych zbiorowisk.
Zalecenie jest takie, żeby osoby, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy lub mają jakiekolwiek objawy infekcji grypopochodnej w miarę możliwości sprawy urzędowe załatwiały pisemnie, telefonicznie lub przez platformę ePUAP. Wpłaty podatków, opłat lokalnych lub tzw. opłaty śmieciowej można dokonywać na wskazane rachunki bankowe, ograniczając w ten sposób wizytę w urzędowym okienku kasowym.
- W sytuacji, kiedy dana osoba nie posiada możliwości wykonania przelewu drogą internetową, najbliższa rodzina może dokonać danej płatności w sposób wskazany w decyzji - sugeruje burmistrz Michał Pęziak. - Chcę podkreślić, iż kasa w urzędzie jest czynna, a moja rekomendacja, by dokonywać płatności w sposób bezgotówkowy, ma w tym okresie zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Najlepsze co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.

Magdalena Kruszka, 12 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.