Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Przekazanie sprzętu na potrzeby szpitala. fot. z archiwum Jacka Orzechowskiego

Społeczność Pałuk nie ustaje we wspieraniu szpitala w Żninie, ale nie tylko w czasie pandemii koronawirusa.

Społeczność Pałuk nie ustaje w zbiórkach na rzecz podniesienia bezpieczeństwa nie tylko w żnińskim szpitalu, ale i w innych instytucjach. 22 kwietnia radni Żnina Sławomir Ryś i Jacek Orzechowski wraz z właścicielem firmy Inter-Vax Wacławem Górnym przekazali 300 maseczek 10 przyłbic 5 kombinezonów i 11 żeli do rąk na łączną kwotę 2500 zł dla Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie.
Dyrektor PCZ w Żninie Roman Pawłowski podkreślił w rozmowie z nami, że lista darczyńców w dobie walki z koronawirusem, tak osób fizycznych, jak i firm oraz samorządowców jest długa. W zamiarze dyrektora jest przygotowanie zestawienia zbiorczego, co i w jakiej ilości oraz od kogo otrzymał szpital w darach od początku pandemii.
Kolejną akcję pomocową przeprowadził też Janusz Witkowski, emerytowany policjant ze Żnina. Przypomnijmy, że wcześniej z jego inicjatywy społeczeństwo wsparło jeśli chodzi o sprzęt i środki ochrony osobistej najpierw szpital w Żninie, a później Domy Pomocy Społecznej w powiecie żnińskim. Najnowsza akcja Janusza Witkowskiego to zbiórka środków ochrony osobistej: maseczek, przyłbic, środków do dezynfekcji na potrzeby Domu Dziecka w Kołdrąbiu.

Karol Gapiński, 23 IV 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.