Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Otwarcie targów rolnych w 2019 roku fot. Witold Ejankowski

Rolnikom w niepewnych gospodarczo czasach w większości daleko jest od podejmowania strategicznych dla dalszej modernizacji gospodarstw decyzji inwestycyjnych. Do tego co prawda rząd systematycznie luzuje wprowadzone w marcu i kwietniu obostrzenia sanitarne, ale koronawirus wciąż nas nie opuścił. Wciąż zalecany jest dystans społeczny. W takich warunkach zorganizowanie tak wielkiej imprezy, obliczonej na około 20.000 zwiedzających, jak Pałuckie Targi Rolne, nie byłoby możliwe. Wszyscy członkowie komitetu organizacyjnego byli zdania, że należy w tym roku zrezygnować z przeprowadzenia tegorocznej ich edycji.

22 i 23 sierpnia zaplanowane były XXIV Pałuckie Targi Rolne, na których co roku prezentowały się branże: rolna, spożywcza, budowlana. Targom miała towarzyszyć XVIII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Stan epidemii ogłoszony w Polsce w połowie marca ze względu na zagrożenie koronawirusem od początku zrodził wątpliwości wśród organizatorów w kwestii możliwości przeprowadzenia imprezy. W kolejnych miesiącach stan bezpieczeństwa epidemicznego nie poprawił się na tyle, by myśleć o organizacji imprezy w tym roku z optymizmem.
Pałuckie Targi Rolne organizowane są nieprzerwanie od 1997 r.
Pod koniec maja tego roku po konsultacjach telefonicznych została podjęta decyzja o odwołaniu wystawy.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub e-Pałukach w czwartek, 4 czerwca.

Karol Gapiński, 4 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.