Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
W czwartek przed południem pracownicy WiK zainstalowali skrzynkę kontaktową dla interesantów, a Biuro Obsługi Klientów zostało zamknięte fot. Karol Gapiński

WiK, PUK i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żninie nie przyjmują ze względów bezpieczeństwa interesantów w swoich biurach, ale nie oznacza to, że przestały działać. Kontakt z klientami nie będzie się odbywał bezpośrednio.

W czwartek, 12 marca w siedzibie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żninie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli nie tylko tej firmy, ale i innej spółki gminnej, jaką jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Żninie. Jak przekazał prezes WiK Jerzy Mączko, podjęto decyzję o zamknięciu biur dla klientów i interesantów we wszystkich tych firmach od 12 marca. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, aż do odwołania WiK wszelkie zapytania i wnioski przyjmuje pod numerem tel. 52 30 20913 lub pocztą elektroniczną. Jeśli interesant osobiście przyjdzie do siedziby WiK, to wniosek może składać do skrzynki kontaktowej, która właśnie została zainstalowana przed wejściem do Biura Obsługi Klienta. To biuro zostało bowiem zamknięte. W firmie pracownicy wykonują jednak wszystkie swoje obowiązki. Płatności za wodę i ścieki można dokonywać bez opłat manipulacyjnych w Banku Spółdzielczym, Pałuki w Żninie
Podobnie jest, jak przekazał Dariusz Żurawicki w PUK. Również windykacja opłat i kar wynikających z regulaminu strefy płatnego parkowania nie będzie się odbywała w biurze na ul. Mickiewicza, a poprzez rachunek Banku Spółdzielczym Pałuki w Żninie. Bez opłaty manipulacyjnej. Podobnie w BS Pałuki należy regulować opłaty czynszowe.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żninie nie zainstalowała skrzynki kontaktowej i tego nie uczyni. Kierownik Piotr Murawski powiedział, że nabył dla siebie odpowiednią maskę na twarz i rękawiczki. W przypadku wizyt mieszkańców w sprawach interwencyjnych, kierownik będzie do nich schodził z biura na zewnątrz budynku administracji i tam przyjmie zgłoszenie. - Inna sprawa to taka, że w ostatnich dniach i tak nie mieliśmy żadnych interesantów. Wszelkie sprawy można też zgłaszać telefonicznie i pocztą elektroniczną.
Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żninie Tadeusz Kosiara powiedział, że ograniczanie kontaktów jest celowe, ale należy też pamiętać, że eksponowanie pewnych zachowań oraz procedur w różnego rodzaju firmach i instytucjach może wywoływać niepotrzebną panikę. Destrukcyjny wpływ na psychikę ludzi mogłaby mieć np. taka sytuacja, że w jakimś urzędzie wszyscy urzędnicy przyjmują interesantów w maskach antywirusowych.

Karol Gapiński, 12 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.