Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
fot. Magdalena Kruszka

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, kandydat na senatora z listy PiS otrzymał największą ilość głosów od wyborców w gminie Żnin. W wyborach do Sejmu RP najwięcej głosów mieszkańcy Żnina i 40 sołectw w tej gminie oddali na kandydatów z listy PiS. Frekwencja wyniosła 56,56%.

W wyborach do Sejmu RP na terenie gminy Żnin zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Na kandydatów z listy tej partii zagłosowało 43,60% wyborców z terenu gminy Żnin. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska, której kandydatom zaufało 30,62% spośród głosujących. Trzeci wynik osiągnęło Polskie Stronnictwo Ludowe - 10,81%. Na kandydatów z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zagłosowało 8,60%. Konfederacja Wolność i Niepodległość osiągnęła w gminie Żnin wynik 5,38%. Bezpartyjni i Samorządowcy dostali 0,99% oddanych głosów.
Mikołaj Bogdanowicz z listy KW PiS otrzymał na terenie gminy Żnin 4.788 głosów, co stanowi 45,57% głosów i oznacza najlepszy tutaj wynik w wyborach do Senatu RP. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę zagłosowało w gminie Żnin 4.337 wyborców, co stanowi 41,27%. Trzeci wynik uzyskał Jarosław Latawiec z listy Konfederacji - 824 głosy, czyli 7,84%, a czwarty - Mieczysław Aureliusz Piwowar z listy Bezpartyjnych i Samorządowców, na którego zagłosowało w gminie Żnin 559 osób, co stanowi 5,32%.
W gminie Żnin liczba uprawnionych do udziału w niedzielnym głosowaniu wynosiła 18.932 osoby. Frekwencja wyborcza w gminie Żnin wyniosła 56,56%.

Karol Gapiński, 14 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.