Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Prezes Dariusz Żurawicki (pierwszy z prawej)  bierze pod uwagę zamknięcie ze względów bezpieczeństwa targowiska miejskiego w przyszłym tygodniu. fot. Remigiusz Konieczka

Co prawda nie ma zakazu handlu, a sklepy działają normalnie, ale niewykluczone, że w Żninie od przyszłego tygodnia zostanie zamknięte targowisko w obawie przed koronawirusem.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Żninie administruje na zlecenie gminy Żnin targowiskiem miejskim przy placu Zamkowym. Targowisko to działa we wtorki i piątki, a w pozostałe dni tygodnia pełni funkcje parkingu. Dariusz Żurawicki, prezes spółki PUK poinformował, że w piątek (13 marca) handel na targowisku będzie się odbywał, ale przedsiębiorstwo zastanawia się, czy nie trzeba od przyszłego tygodnia zamknąć targowiska w Żninie dla handlu ze względu na zagrożenie koronawirusem. Kwestia ta ma być dyskutowana jeszcze dzisiaj z Urzędem Miejskim w Żninie.
Dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żninie Tadeusz Kosiara powiedział, że nie ma żadnych wytycznych, jeśli chodzi o zamykanie targowisk. Handel nie jest zakazany, sklepy mogą normalnie funkcjonować, więc handel na placach targowych też nie jest zabroniony.
Prezes Dariusz Żurawicki wyjaśnił, że kwestia zamknięcia od przyszłego tygodnia targowiska w Żninie jest brana pod uwagę dlatego, że przyjeżdżają handlowcy z różnych stron, a przy stoiskach bywa duży ruch, tworzą się skupiska ludzi, co nie jest w obecnej sytuacji wskazane.

Karol Gapiński, 12 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.