Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Starosta żniński Zbigniew Jaszczuk fot. Sylwia Wysocka

Jeśli ktoś kupił właśnie samochód, a zwłaszcza, jeśli jest to auto przywiezione na lawecie od Niemca czy Francuza, na razie nie ma po co w ogóle przyjeżdżać do wydziału komunikacji w Żninie. Zarządzenie w tej sprawie wydał starosta i zaproponował wojewodzie, by przedstawił ten projekt ministrowi, który mógłby rozszerzyć to na cały kraj. Obsługa wydziałów komunikacji jest bowiem szczególnie narażona na kontakt z osobami, które mogą być zainfekowane koronawirusem.

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa starosta żniński Zbigniew Jaszczuk już 12 marca apelował o nieprzychodzenie do Starostwa Powiatowego w sprawach, które nie są pilne lub które można załatwić telefonicznie, czy przez internet.
- Niestety, nie wszyscy tych próśb słuchają. Wczoraj i dzisiaj pojawiły się w wydziale komunikacji i dróg grupki młodzieży szkolnej. To uczniowie szkół średnich, którzy mają zawieszone odgórnie zajęcia szkolne po to, aby unikali gromadzenia się, przebywali w domu i uczyli się. A oni zaczęli do nas przychodzić i tłumaczyć, że mają wolne, więc chcą to wykorzystać, by założyć sobie profil kierowcy. Nie po to są podejmowane działania przeciwko koronawirusowi, by ta młodzież się spotykała w starostwie. Kazałem ich przegonić i wydałem odpowiednie w tej sprawie zarządzenie, ograniczając pracę Starostwa Powiatowego w Żninie, a konkretnie obsługę w wydziale komunikacji i dróg - powiedział nam starosta Zbigniew Jaszczuk.
Od poniedziałku, 16 marca zatem obsługa w tym wydziale odbywać się będzie tylko między 7.30 a 13.00. Pracownicy nie będą obsługiwać uczniów, którzy przychodzą do urzędu celem założenia profilu kandydata na kierowcę, nieprawidłowo wykorzystując czas wolny w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w szkołach. Jednocześnie starosta podjął decyzję w sprawie rejestracji pojazdu po ich zakupie. Przypomnijmy, że od tego roku niewyrejestrowanie lub niezarejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni od zmiany właściciela grozi grzywną. Teraz, ze względu na koronawirusa Zbigniew Jaszczuk chce, aby wszyscy, którzy pojazd kupili, rejestrowali go dopiero po 14 dniach od nabycia. Zwłaszcza dotyczy to tych, którzy sprowadzili samochody używane z krajów Europy Zachodniej. Tym bardziej, że istnieje ryzyko, iż takie osoby miały kontakt z zarażonymi podczas nabywania i przywożenia pojazdu. Dlatego, jeśli ktoś przyjedzie do żnińskiego starostwa zaraz po nabyciu samochodu, nie będzie jego wniosek o rejestrację zrealizowany od ręki.
W piątek (13 marca) po południu starosta żniński odbył wideokonferencję z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem w tej sprawie. - Wojewoda polecił wprowadzenie podobnej zmiany w organizacji pracy wydziałów komunikacji także pozostałym starostom w naszym województwie. Co więcej, nasz pomysł ma być przedstawiony przez wojewodę ministrowi, by wdrożyć go w całym kraju w czasie, gdy jesteśmy narażeni na koronawirusa - mówi Zbigniew Jaszczuk.
Starosta żniński zdecydował też, że od najbliższego poniedziałku punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji będą nieczynne. Osoba uprawniona może skorzystać z bezpłatnej porady prawnej przesyłając skan lub zdjęcie podpisanego wniosku na adres mailowy. Także informacja turystyczna na placu Wolności 20 zawiesza bezpośrednią obsługę turystów i prosi ich o kontakt telefoniczny lub internetowy.

Karol Gapiński, 13 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.