Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Błażej Łabędzki, obecnie urzędujący wójt będzie ubiegał się o reelekcję fot. Arkadiusz Majszak

Wójt Błażej Łabędzki będzie starał się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych. O zaufanie wyborców będą również się ubiegać Danuta Tomaszewska, Mariusz Kazik i Piotr Sobolewski.

BŁAŻEJ ŁABĘDZKI
Wójt Błażej Łabędzki powiedział nam, że na chwilę obecną zamierza kandydować na wójta w zbliżających się wyborach samorządowych. Bieżący rok - jak mówi wójt - jest bardzo pracowity, gdyż z fazy planowania inwestycji i sporządzania dokumentacji, gmina przystąpiła do fazy ich realizacji.
- Moim priorytetem i celem jest zrealizowanie do końca kadencji jak najwięcej kluczowych zadań inwestycyjnych. Kolejna reelekcja na fotel wójta pozwoliłaby dokończyć kluczowe inwestycje ważne dla mieszkańców gminy Gąsawa - wyjaśnia Błażej Łabędzki.
Obecnie urzędujący wójt stracił poparcie komitetu Gmina Gąsawa - Wspólne Dobro, z którego startował cztery lata temu. Jak powiedział, na chwilę obecną jest jeszcze za wcześnie, by mówić z jakiego komitetu wyborczego będzie kandydować w nadchodzących wyborach.
MARIUSZ KAZIK - WSPÓLNE DOBRO
Kandydatem z ramienia komitetu Gmina Gąsawa - Wspólne Dobro będzie Mariusz Kazik.

Mariusz Kazik, kandydat komitetu „Gmina Gąsawa“ - Wspólne Dobro fot. Arkadiusz Majszak


- By uciąć wszelkie spekulacje potwierdzam, że wystartuję. Zastanawiałem się od dłuższego czasu, byłem i jestem namawiany przez różne środowiska mieszkańców już przed ostatnimi wyborami w 2014 roku. Jesteśmy obecnie po serii zebrań, zostałem wytypowany i jednogłośnie poparty przez wszystkich radnych z klubu, i nie tylko i członków komitetu. Dla mnie to wyzwanie i zaufanie, które zobowiązuje. Jestem rodowitym gąsawianinem, tu się wychowałem, uczyłem, mieszkam i pracuję. Znam to środowisko, a ono mnie z moimi wadami i zaletami - mówi Mariusz Kazik. I dodaje, że po kilkunastu latach pracy społecznej w stowarzyszeniach i różnych innych organizacjach oraz dwóch kadencjach pracy w samorządzie, gdzie etapami zdobywał doświadczenie, jest w dobrym momencie, jak mówi, jeszcze młody zdrowy i z pomysłami swoimi i innych. Podkreśla, że ma dobre relacje z władzami samorządowymi, wojewódzkimi, a także posłami różnych opcji, gdzie kontakty trzeba przełożyć na rozwój gminy, tak by nie tylko trwać z dnia na dzień i korzystać z pracy poprzedników, ale również wykorzystywać wszystkie możliwości dla rozwoju gminy.
- Nie mamy obecnie zbyt wiele inwestycji w gminie, a te które są i będą realizowane do końca obecnej kadencji w większości zainicjowała Rada Gminy, która mimo naturalnych różnic poglądów jest w mojej opini bardzo kreatywną radą - mówi Mariusz Kazik.
DANUTA TOMASZEWSKA - PIS
Komitet Prawo i Sprawiedliwość w Gąsawie na zebraniu 22 lutego zarekomendował Danutę Tomaszewską jako kandydata na wójta.

Była sekretarz gminy Gąsawa Danuta Tomaszewska będzie kandydatką PiS fot. Arkadiusz Majszak


Danuta Tomaszewska od urodzenia mieszka w Gąsawie. Posiada wykształcenie wyższe administracyjne. Studia licencjackie na kierunku administracja międzynarodowa ukończyła w 2006 roku, natomiast studia uzupełniające magisterskie na kierunku administracja publiczna w 2008 roku. W roku 2013/2014 ukończyła w Poznaniu studia podyplomowe w zakresie Akademii Liderów Samorządowych. Od 1994 roku była pracownikiem Urzędu Gminy w Gąsawie i pracowała do 2016 roku, przechodząc przez kolejne stanowiska od referenta, podinspektora, zastępcy kierownika referatu finansowego, ostatecznie kończąc na stanowisku sekretarza, pełniącego również funkcję kierownika referatu organizacyjnego. Od 1 sierpnia 2017 roku pracuje w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie na stanowisku sekretarza szkoły.
PIOTR SOBOLEWSKI - ROZWÓJ I UCZCIWOŚĆ
Piotr Sobolewski jest kandydatem komitetu wyborczego Rozwój i Uczciwość.

Piotr Sobolewski jest kandydatem komitetu „Rozwój i Uczciwość“ fot. Arkadiusz Majszak

- Po wnikliwym zapoznaniu się z funkcjonowaniem Urzędu Gminy oraz Rady Gminy stwierdzam, że konieczna jest zmiana w zakresie dynamiki rozwoju funkcjonowania urzędu.
Analizując ostatnie cztery lata wyraźnie widać, że brak pozyskanych środków finansowych z zewnątrz i zachowawcza polityka spowodowała słabość rozwoju, a zaniedbania w zakresie remontów i kontroli obiektów prowadzą do zniszczenia i wyłączenia z użytku (budynek na stadionie) - uzasadnia Piotr Sobolewski dlaczego zdecydował się ubiegać o stanowisko wójta.
W opinii Piotra Sobolewskiego, zmiana radnych w nadchodzących wyborach doprowadzi do rozwoju i pobudzi Urząd Gminy do pracy.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1360 (10/2018)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.