Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy odrzucił apelację gminy Gąsawa i utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji przywracający byłą kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do pracy. W tej sytuacji obecna kierownik GOPS Katarzyna Kaźmierczak będzie musiała zwolnić miejsce Barbarze Michalczak. Pracownicy GOPS zapowiadają, że złożą wypowiedzenia z pracy lub pójdą na zwolnienia lekarskie.

Przypomnijmy, iż w maju został ogłoszony wyrok z powództwa Barbary Michalczak przeciwko Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gąsawie. Była kierownik GOPS straciła stanowisko w wyniku afery żywnościowej, która została ujawniona w czerwcu 2015 roku.
Prokuratura postawiła wtedy byłemu wójtowi i byłej kierownik GOPS zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.
W lutym 2017 roku zapadł wyrok w tej sprawie. Barbara Michalczak i Zdzisław Kuczma zostali uznani za winnych przywłaszczania żywności dla własnych potrzeb, jednakże postępowanie z uwagi na przedawnienie sprawy zostało umorzone, dwie inne pracownice GOPS sędzia oczyścił ze stawianych im przez prokuraturę zarzutów.
Barbara Michalczak po dyscyplinarnej stracie funkcji kierownika GOPS odwołała się od tej decyzji do Sądu Pracy. Sąd pierwszej instancji wydał wyrok o przywróceniu Barbary Michalczak na poprzednie stanowisko pracy. Gmina odwołała się od wyroku. Apelacja została rozpatrzona przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy 22 listopada.
Sąd Okręgowy odrzucił apelację gminy Gąsawa i utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. A to oznacza, że Barbara Michalczak musi być przywrócona na stanowisko kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie. Jak wynika z naszych informacji, przedwczoraj była kierownik złożyła w gminie swój akces pracy w GOPS na poprzednim stanowisku. Jak ponadto ustaliliśmy, taka sytuacja może spowodować destabilizację w pracy ośrodka. W przypadku powrotu Barbary Michalczak na stanowisko kierownika GOPS część pracowników złoży wypowiedzenia lub pójdzie na zwolnienie lekarskie.
- Z wyrokami się nie dyskutuje, ale to jest dziwna sytuacja. Podopieczni GOPS funkcjonują na zasadzie zaufania do instytucji. Bez tego zaufania, współpracy i życzliwości będzie trudno. Uważam, że jest to krzywdzące dla podopiecznych i pracowników. Obawiam się, że w GOPS będzie duży problem - podkreśla wójt Błażej Łabędzki. I przypomina, że po objęciu funkcji kierownika GOPS przez Katarzynę Kaźmierczak sytuacja w GOPS się ustabilizowała, a wizerunek instytucji, który po wybuchu afery został bardzo nadszarpnięty, zaczęto odbudowywać.
- Powrót tej pani może być przyczyną wielu problemów - przyznaje wójt.
Obecna kierownik GOPS nie chce odnosić się do zaistniałej sytuacji. Powstaje jednak podstawowe pytanie, jaką decyzję podejmie wobec niej wójt po powrocie do pracy Barbary Michalczak.
- Nie możemy skrzywdzić obecnej kierownik. Będziemy zastanawiać się, co w tej sytuacji zrobić. Na razie trudno o jakąś koncepcję. Nie ukrywam, że żal będzie mi spojrzeć jej w oczy - mówi Błażej Łabędzki.
Kiedy dokładnie Barbara Michalczak wróci do pracy w ośrodku, nie wiadomo. Po złożeniu akcesu do pracy musi przejść badania lekarskie, żeby uzyskać aktualne orzeczenie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierownika GOPS.
Z Barbarą Michalczak nie udało nam się skontaktować.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1398 (48/2018)

 

Inne teksty na ten temat:

Dwuwładza w gąsawskim GOPS

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Biały strajk w GOPS Gąsawa

GOPS nie może mieć dwóch kierowników

Będzie wniosek o kasację wyroku

Winna winna dalej pracować

Kierownik GOPS w Gąsawie ma wrócić

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.